مناطق آزاد بستر مناسب برای عرضه صنایع دستی‌

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: مناطق آزاد یکی از بهترین بسترهای عرضه صنایع دستی به منظور ارائه آن به توریست‌های خارجی است.

بهمن نامورمطلق در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه بین‌المللی طلا و جواهر کیش اظهار کرد: مناطق آزاد به دلیل شرایط مطلوب اقتصادی و قوانین تسهیل‌کننده در زمینه تولید و انجام فعالیت‌های اقتصادی، یکی از بهترین بسترهای عرضه صنایع دستی به‌شمار می‌روند و باید از فرصت حضور گردشگران خارجی در کشورمان به ویژه در این مناطق استفاده بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ساخت طلا در کشورمان یک هنر بشمار می‌رود که تاریخچه آن به سده‌های گذشته باز می‌گردد، افزود: این هنر در حال حاضر در جهان با روش‌های ویژه صنعتی در هم آمیخته شده و بازار بزرگ و باارزشی را ایجاد کرده که گردش مالی بسیار بالایی دارد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: در حال حاضر سالانه ده‌ها نمایشگاه بزرگ طلا و جواهر در بیش از ۲۵ کشور جهان برگزار می‌شود که عمده این نمایشگاه‌ها متمرکز بر جذب سرمایه‌های خارجی در این حوزه شده‌اند تا بتوانند سهم خودشان را از این بازار بزرگ در جهان افزایش دهند.

نامورمطلق اضافه کرد: موقعیت کشور ما در منطقه به لحاظ قرارگیری در مجاورت با کانون‌های اصلی مصرف طلا موجب شده تا انگیزه برای حضور در این بازار در داخل کشورمان از سوی فعالان این بخش فراهم باشد، بنابراین باید در تعامل با فعالان و تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان طلا در کشور شرایطی را فراهم کنیم که بتوانیم در بازارهای منطقه حضور هر چه بهتر و بیشتری داشته باشیم.

وی همچنین از نمایشگاه طلا و جواهر کیش به عنوان یک ظرفیت برای عرضه توانمندی‌های صنعت طلا و جواهر کشورمان به مردم و همین طور به مشتریان خارجی به ویژه در حوزه جنوب خلیج فارس یاد و ابراز امیدواری کرد که هر دوره این نمایشگاه پررونق‌تر از دوره‌های دیگر برگزار شود.

دسته بندی‌ها:
منبع

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.